Bulletin 99 - Úvodem

V tomto čísle předkládáme další přípravné materiály pro nastávající Evropskou konferenci aktivistů dělnického hnutí v Berlíně, která se bude konat ve dnech 25. a 26. února tohoto roku. Tentokrát zde máte podklady pro diskusi, které došly organizátorům z Portugalska a Belgie.

Výběr z diskuse odborářů z USA, s nímž jsme začali v minulém čísle, zde končí. Na závěr přinášíme stručnou zprávu z Maďarska. Doufáme, že budeme mít možnost seznámit vás se vším, co se bude týkat účasti maďarských kolegů na konferenci v Berlíně.

Věnujte pozornost pozvání na setkání v Nových Zámcích. O uveřejnení tohoto pozvání nás požádal předseda Strany nezamestnaných a poškodených, bývalý poslanec NR SR Ján Garai.

Andy v plamenech, Zemětřesení v horách apod. - to jsou titulky ze světového tisku o odporu národů Latinské Ameriky proti imperialismu USA, který se rozšiřuje po celém kontinentě. Mezinárodní dohoda pracujících nezůstává mimo. Bohužel jsme o tom za celý minulý rok žádnou zprávu nepřinesli. Vzplanula také Bolivie a Ekvádor. Přehled událostí spolu s pokusem o jejich teoretické pochopení naleznete v příštím čísle.

domů