MEXIKO

VÝZVA K SOLIDARITĚ S MEXICKÝM LIDEM

My, členové delegace, která se na pozvání Andrésa Manuela Lopeza Obradora zúčastnila Národního demokratického konventu konaného dne 16. září na náměstí Zocalo ve městě Mexiku, jsme byli svědky, že více než milion delegátů, stoupenců Andrésa Manuela Lopeza Obradora jedním hlasem volali:

* nepřijmeme prezidenta vnucovaného podvodem!

* neakceptujeme politiku privatizací a sociálního regresu, kterou nám chtějí vnutit s pomocí volebního podvodu

* jediným pravoplatným prezidentem Mexika je Andrés Manuel Lopez Obrador.

Po setkání s členkami organizačního výboru Národního demokratického konventu Jesusou Rodriguez a Elenou Poniatowskou jsme se rozhodli odpovědět kladně na jejich žádost o mezinárodní solidaritu s mexickým lidem. Ve shodě s organizačním výborem Konventu proto vyzýváme všechny politické a odborové předáky a všechny lidové organizace, všechny obhájce demokratických práv a národní suverenity, aby se připojovali k naší petici solidarity s mexickým lidem.

Žádáme je dále, aby dne 13. listopadu v každé zemi [...] požádali o přijetí na mexickém velvyslanectví nebo konzulátě a dali jak mexické vládě tak všem národům světa najevo svou podporu legitimnímu hnutí mexického lidu za spravedlnost, demokracii a národní suverenitu.

domů